Delta-NEM

Jak přenést program na jiný počítač?

1. Aktualizujte program Delta-NEM na původním počítači na poslední verzi.

2. Spusťte program Delta-NEM na původním počítači a zavřete všechny posudky a okna. Pak program Delta-NEM ukončete.

3. Na novém počítači nainstalujte program Delta-NEM aktuální verzi programu z našeho webu http://www.diotima.eu/deltanem/download)

4. Překopírujte konfigurační soubory z původního počítače na nový počítač. Konfigurační soubory jsou typicky uloženy ve složce:

•
Windows 10, 8, 7, Vista: C:\Users\<jméno uživatele>\AppData\Roaming\Diotima\DeltaNEM\
•
Windows XP: C:\Documents and settings\<jméno uživatele>\Data aplikací\Diotima\DeltaNEM\

5. Překopírujte posudky z původního do nového počítače. Pokud používáte úložiště dokumentů, stačí překopírovat celou složku úložiště (typicky Dokumenty:Delta-NEM) a na novém počítači úložiště připojit (nabídka Nastavení|Nastavení programu, položka Úložiště)

6. Na novém počítači do programu Delta-NEM vložte digitální certifikát o licenci. Certifikát vložte do okna „Licence k programu Delta-NEM“, které se buď objeví samo při spuštění programu nebo ho vyvoláte z nabídky Nastavení|Licence k programu.

Certifikát jsme vám zaslali e-mailem. Pokud ho nemůžete nalézt, okopírujte ho z původní instalace: V původní instalaci rovněž otevřete okno „Licence k programu Delta-NEM“, přepněte na kartu „Text certifikátu“, kursor umístěte kamkoli do textu certifikátu klepnutím myší, celý text certifkátu označte stisknutím Ctrl+A a okopírujte do schránky pomocí Ctrl+C. Obsah certifkátu potom vložte do souboru například v programu „Poznámkový blok“ s soubor uložte na disk (např. flash-disk) nebo jinak přeneste na cílový počítač. Na cílovém počítači soubor otevřete, opět celý označte pomocí Ctrl+A, okopírujte pomocí Ctrl+C a následně stiskněte tlačítko „Převzít certifikát ze schránky“ v okně „Licence k programu Delta-NEM“.